KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15952022
nr 1595 2022
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Komposition. Signerad, blandteknik, pannå, 32x50 cm, yttermått inklusive ram: 46x64 cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.800 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 29 januari 2024
kl 18:07:57
15/1 15:08:59
29 jan
50/60/70-tal
Läs mer om 50/60/70-tal